Genel Bilgi


Haber bülteni üyeliğiZiyaret Bilgileri

[ Paz, 29 Kas 2020 ]
Toplam 2 ziyaret
1 benzersiz ziyaretçi

adsense » Yapılabilecekler

Google Adsense başvurum kaydoldu şimdi ne yapmam gerekir?
Adsense hesabınıza giriş yapıp sitenize reklam almaya başlayabilirsiniz. 3 çeşit reklam türü vardır

 1. İçerik için Adsense
  En çok kullanılan reklam çeşididir. Sayfanıza yerleştireceğiniz bir kod sayesinde belirlediğiniz alanda reklamları yayınlayabilir ve tıklama başına kazanç sağlayabilirsiniz.
 2. Arama için Adsense
  Sayfanıza yerleştireceğiniz özelleştirilmiş bir arama motoru sayesinde hem Google'da hem de kendi siteniz içerisinde arama yapılmasına olanak sağlayabilirsiniz. Bu yöntemde kazanç sağlayabilmeniz için arama yapan ziyaretçilerin sonuç sayfasındaki sponsor bağlantılara tıklaması gerekmektedir.
 3. Tavsiyeler
  Sayfanıza yerleştireceğiniz kod size belirli bir ürün yada firmanın yaptığı satış veya sizin referansınızla yapılan üyeliklerde para kazanmanıza imkan tanır.


Ayrıca;

 • Adsense sayfası üzerindeki renk paletini kullanarak sitenizde yayınlayacağınız reklam kutucuğunun renklerini sitenize uygun şekilde kaydedebilirsiniz.
 • Siteniz için oluşturduğunuz reklam şablonlarını kaydedip daha sonra bunları adsense üzerinden yöneterek kodları değiştirmeden bütün reklamlarınızın renklerini değiştirebilirsiniz.
 • Bir adsense kodunuzu birden fazla siteye yerleştirebilir ve kanallar vasıtasıyla her site için ayrı rapor alabilirsiniz. Kanal eklemek için Adsense Kurulumu sekmesi altındaki Kanallar linkine tıklayarak sitenizi listeye eklemeniz yeterlidir
 • Sitenizde yayınlanmasını istemediğiniz reklamları Adsense Kurulumu sekmesi altındaki Rekabetçi Reklam Filtresi listesine ekleyebilir ve bu sitelerin reklamlarının sayfanızda yayınlanmamasını sağlayabilirsiniz
 • Sitenizde reklamların nedakar görüntülendiğini ve nekadar tıklandığını, hangi kelimelerin arandığını aylık, günlük yada haftalık olarak raporlayabilirsiniz

Editör Bilgileri

AhmetHakan


Editöre Ulaşın

En Son Eklenenler

x-isini-pulsari
yaz-ucgeni
yerel-kabarcik
yildizlar-arasi-yolculuk
zhai-zhigang
avusturya-uzay-ajansi
birlesik-krallik-uzay-ajansi

Uzerine.com Copyright © 2005 Uzerine.com
uzerine.com Ana Sayfa | Gizlilik Sözleşmesi | Üye Girişi