Genel Bilgi


Haber bülteni üyeliğiZiyaret Bilgileri

[ Paz, 29 Kas 2020 ]
Toplam 8 ziyaret
2 benzersiz ziyaretçi

adsense » Nasıl daha fazla kazanırım?

Adsense'den gelir elde edebilmenin ilk şartı ziyaretçi çekebilen bir site yapmaktır.

Bu tarz bir siteye sahip olduktan sonra dikkat etmeniz gereken 2 şey var.

  1. Reklam yerleşimi
  2. Site içeriği

Reklam Yerleşimi: Sitenize gelen ziyaretçilerin ilgilerini çeken reklamlara tıklayabilmeleri için öncelikle bu reklamları görebilmeleri gerekir :) Bu nedenle sayfa düzenini bozmadan birkaç değişiklik yaparak reklamlarınıza tıklama oranını arttırabilirsiniz.
Birkaç deneme sonucunda ziyaretçilerin sayfaların orta kısımlarındaki reklamlara tıklama oranlarının sayfanın sağında yada solunda duran reklamlara oranla daha yüksek olduğunu fark ettim. Reklamlarınızı menü kolonunuz yerine içerik alanınıza koyarsanız daha fazla gelir elde etmiş olursunuz.

 

Site İçeriği: Daha önce de belirttiğimiz gibi Google Adsense yapısı itibariyle sayfayı tarayıp sayfa içeriğiniz ile ilgili reklamların görünmesini sağlıyor. Her kelimenin de tıklama başına farklı kazanç sağladığını düşünürsek genel olarak webmasterlar doğal olarak bu tür kelimeler ile ilgili reklamların kendi sayfalarında görünmesini isteyeceklerdir. Ancak yapılamayacaklar listesine baktığınızda sadece yüksek gelir getiren reklamların görünmesi için sayfaya alakasız keywordlerin yerleştirilmesinin de yasak olduğunu göreceksiniz. Bu durumda yapabileceğiniz en güzel şey biraz vakit ayırarak bu tür kelimeler ile ilgili makaleler yazmak olacaktır. Örneğin yaz aylarında travel, rent a ar gibi kelimelerin normale oranla daha yüksek kazanç sağladığını düşünürsek biraz emek harcayarak ülkelerdeki araba kiralama servislerinin listesinin ve telefonunun olduğu bir sayfa hazırlayıp sitenize yerleştirmeniz hem içeriğinizi zenginleştirecek hem de kazancınızı arttıracaktır. Aynı şekilde son zamanlarda genetik biliminin gelişmesi ve önem kazanması ile birlikte DNA kelimesinin de çok kazandıranlar listesinde yeraldığı kulağımıza gelen haberler arasında.


Bu sayfaya henüz yorum yazılmadı.

Editör Bilgileri

AhmetHakan


Editöre Ulaşın

En Son Eklenenler

x-isini-pulsari
yaz-ucgeni
yerel-kabarcik
yildizlar-arasi-yolculuk
zhai-zhigang
avusturya-uzay-ajansi
birlesik-krallik-uzay-ajansi

Uzerine.com Copyright © 2005 Uzerine.com
uzerine.com Ana Sayfa | Gizlilik Sözleşmesi | Üye Girişi